17 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 156.792
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.550
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 168
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.005
Özel Haber

Aysun Hocaya Yönelik Algı Operasyonu Devam Ediyor 

2018 yılında kurulan Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u başarısız göstermeye dönük algı operasyonu tüm hızıyla devam ediyor.  Geçtiğimiz günlerde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), tarafından 2018..

Aysun Hocaya Yönelik Algı Operasyonu Devam Ediyor 

2018 yılında kurulan Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u başarısız göstermeye dönük algı operasyonu tüm hızıyla devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), tarafından 2018 yılında başlatılan bir bakıma üniversitelerin başarı ya da başarısızlık karnesi olarak değerlendirilen 2019 yılı “İzleme ve Değerlendirme Raporu”nu yayımladı. 2018 yılının Eylül ayında eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan Malatya’nın ikinci devlet üniversitesi olma özelliği taşıyan Turgut Özal Üniversitesi de ilk defa bu raporda yer aldı. Buldukları her fırsatta üniversitenin Kurucu Rektörü Prof. R. Aysun Bay Karabulut’u başarısız göstermeye kendini atfeden tipler yine kaleme sarılarak şöyle başarısız, böyle başarısız demeye başladılar. 

Öncelikle bilim yuvası olan üniversitelerin mazisi çok önemli çünkü bilgi üzerine ilave edilerek büyüyen bir kavramdır. Bakınız otoritelere göre Dünyanın En Başarılı Üniversitesi olarak kabul edilen Oxford Üniversitesinin mazisi 13. Yüzyıla dayanıyor. Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında gösterilen İstanbul Üniversitesi’nin kuruluş tarihi ise 1453… 

2018 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan, daha fakülteden ilk mezunlarını dahi veremeyen, kurumsal kimliği, eğitim binaları vs. gibi en temel kuruluş aşamalarını sürecini bu kadar kısa sürede tamamlamaması imkansız olan Turgut Özal Üniversitesi’ne başarısız demek ne akla ne de vicdana sığar. 

Öte yandan rapora dönecek olursak raporda 2019 yılı faaliyet raporu deniliyor ancak bu rapor 2018 verilerine göre hazırlanmıştır. Yani 2018 yılının Eylül ayında eğitim faaliyetlerine başlayan bir kuruma ait 4 aylık verileri kapsayan bir rapordan bahsediyoruz. Ha illa bir karşılaştırma yapacaksanız, kıyaslama yapmak hoşunuza gidiyorsa o zaman adil olun ve Turgut Özal Üniversitesi ile aynı gün kurulan, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi veya Kayseri Üniversitesi ile kıyaslayın. 18 Mayıs 2018 günü kurulan bu üç üniversitenin akademik yayım performanslarına birlikte bakalım o halde. Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesinin 2019 yılı Ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış öğretim elemanı başına düşen yayın sayısı:0; Turgut Özal Üniversitesi 0,067; Kayseri Üniversitesi ise 0,068 yani neredeyse aynı. 

Görüldüğü gibi Turgut Özal Üniversitesi kendisi ile aynı dönemde kurulan üniversitelerin asla gerisinde değil hatta daha başarılı ancak amaçları Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u başarısız göstermek, bu algıyı oluşturmak. Gazetecilik, yalan yanlış bilgilerle algı oluşturmak değil, kamuoyunu objektif şekilde bilgilendirebilmektir. Tabi amaç gazetecilikse… 

En Önemlisi Malatya’mızın Coğrafi İşaretli Kayısısına Önem Veriyor…

Malatya Turgut Özal Üniversitesi kurulduğu günden bugüne sık sık kayısı ile ilgili yapmış olduğu çalışmaları ile gündem oluyor.

Acı kayısı çekirdeğinin kanserli hücreleri öldürdüğü, sağlıklı hücreleri ise yenilediğini araştırmaları ile KAYISIR ürününün üretimi gerçekleşmiş, yapmış olduğu ulusal boyuttaki panel ve sempozyumlarda çiftçimizin sorunlarını gündeme getirerek çözüm önerileri hakkında bilimsel çalışmalarını paylaştı.

MTÜ Öğrencilerin Aselsan, Tubitak, Sayıştay Başkanı, Türk Barolar Birliği başkanları ile buluşturuyor, son zamanlarda da aktif bir şekilden gerçekleştirdikleri Kariyer ve Marka Sohbetleri ile de  öğrencilerin hedeflerine yön vermelerinde yardımcı oluyor ve öğrencilerin hayalleri doğrultusunda çalışmalarına destek oluyor…

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL