Özel Haber

Aysun Hoca’nın Büyük Başarısı

Turgut Özal Üniversitesi kurulduğu günden beri benim en büyük hayalim diyerek çalmadık kapı bırakmayan Rektör Prof. Dr. Aysu Bay Karabulut’un çabaları meyvesini, verdi ve Tıp Fakültesi kurulmasına onay çıktı. Malatya’nın..

Aysun Hoca’nın Büyük Başarısı

Turgut Özal Üniversitesi kurulduğu günden beri benim en büyük hayalim diyerek çalmadık kapı bırakmayan Rektör Prof. Dr. Aysu Bay Karabulut’un çabaları meyvesini, verdi ve Tıp Fakültesi kurulmasına onay çıktı.
Malatya’nın ikinci devlet üniversitesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine yaklaşık 2 yıl evvel başlayan Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasına onay çıktı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Malatya Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kuruması kararı kentte de büyük bir coşkuyla karşılandı.
Turgut Özal Üniversitesine Kurucu Rektör olarak atanan Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, ilk günden itibaren üniversite bünyesinde tıp fakültesinin olması gerektiğini dile getirmiş, bu konuda kamuoyunu da ikna etmeyi başararak yüksek ve güçlü bir sesle talebin Ankara’ya iletilmesini sağlamıştı.
Özellikle acı kayısı çekirdeğinden elde ettiği ilacı kanser hastalığının tedavisinde kullanan ve bu alanda çok ciddi başarılar da elde eden Rektör Karabulut, başta kendi çalışmaları olmak üzere tarım ile tıp bilimini bilgilerini birleştirerek çağın öne çıkan hastalıklarına tedavi edici çözümler üretebileceklerini bunun için de Ziraat Fakültesi yanında mutlaka Tıp Fakültesinin de olması gerektiğini beyan ediyordu.
Rektör Karabulut’un öne sürmüş olduğu düşünceler yeniden yetmişe herkesi heyecanlandırmış ve bu hayal etrafında kentin bir araya gelmesine vesile olmuştu.
Nihayetinde her şey bir hayalle başlar sözü bir kez daha tescillendi Aysun Hoca’nın yoğun ikna çabaları meyvesini verdi ve artık Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulmasına onay çıktı. Malatya’nın sağlık turizmine de ciddi katkılar sağlayacak, kentin kaderini değiştirecek bu güzel gelişme hepimizi mutlu etti. Bu fikri ortaya atan, takibini yapan ve nihayete erdiren Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u kutluyorum. Şu andan itibaren üniversite sınıf atlamıştır, artık hızla büyüyen, bünyesine daha başarılı öğrenciler katan ve ilerleyen süreçte Anadolu’nun öne çıkan bir bilim yuvasına dönüşecektir.
REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL