Malatya

AYNI TAS AYNI HAMAM !… (BÜLENT KAAN KÖSE YAZDI )

Herkese merhaba sevgili dostlar, son iki haftadır siz değerli okurlarıma gönderdiğim analizleri çıkartırken inanın çok zorlanıyorum. Genel olarak taktiksel analiz çıkarmayı seven bir spor yazarıyım fakat, takımımız maalesef buna hiç..

AYNI TAS AYNI HAMAM !… (BÜLENT KAAN KÖSE YAZDI )

Herkese merhaba sevgili dostlar, son iki haftadır siz değerli okurlarıma gönderdiğim analizleri çıkartırken inanın çok zorlanıyorum. Genel olarak taktiksel analiz çıkarmayı seven bir spor yazarıyım fakat, takımımız maalesef buna hiç fırsat vermiyor. Bu maçın dinamiği yok, Yeni Malatyaspor’un kaybolmuş ruhunu nasıl bulacağımızı beraber düşüneceğimiz bir analiz olacak….

Maç başlangıcından önce ne yalan söyleyeyim pek bir ümidim yoktu.. Takım geçen hafta ne oynadı ki ‘’Fenerbahçe’ye sahayı dar eden Hatayspor’u yenecek?’’ dedim.

Yanılmadığım için mutluyum da keşke yanılmış olsaydım da bu olmasaydı. Biz Süper Lig takımıyız bunun farkındayız değil mi? Hatırlatmak istedim sadece…. Takımda motivasyon adına hiçbir şey yok…. Sanki sahaya çıktığımıza pişman gibiyiz. Sormak istiyorum…

Bu atmosferi kim yönetiyor? Bu takım idmanda kahve mi içiyor? Bir tane olumlu top hatırlıyor musunuz?  Ben hatırlamıyorum….

İrfan Buz’u severim, iyi niyetli bir hoca, üzülerek söylüyorum ki yetersiz. Evet, birçok takıma göre kadro rotasyonumuz ‘’kaliteli’’ olmayabilir, olmayabilir de bu takım iki pozisyona giremeyecek, ya da iki yan pas yapamayacak kadar mı beceriksiz? Sanmıyorum. Ya futbolcular teknik direktörden memnun değil, ya da başka bir sıkıntı var.

İlk yarıda Tetteh’i kaç kere formasını parçalarcasına takımı öne çekmeye çalıştığını gördüm. Bu kadar olmaz ki… Hatayspor ilk yarı top bile oynamadı. Hep söyledim, yine söylüyorum. Bu takım savunma yapmayı bilmiyor, ya da hoca öğretemiyor.

Bir takım düşünün ki, stoperi rakibi nasıl bir ayak ve duruş pozisyonu ile karşılayacağından habersiz, iletişim seviyesi sıfır… Hatayspor’u ilk yarı çok geride karşıladığımızı düşünüyorum. Bölgeler arası kopukluk çok fazlaydı…

Geçen hafta yapmış olduğum analizde belirtmiştim, hem şut atarlar hem içerden oynarlar diye… Ne dediysem yaptılar, çünkü futbolun doğrusu tektir…. İnatla sistemden vazgeçmeyen, doğru sistemi bulsa bile doğru isimlerle oynamayınca böyle oluyor.

İşin özü, bu maçın hiçbir hikâyesi yok, analizi yok… Doğru yaptığımız hiçbir şey yok. Hatayspor uçan kaçan modern futbolun gerekliliği ne ise ona göre oynayan bir takım…

Bu takımla oynarken önce tempo olarak ayakta kalacaksınız. Tempo olarak ayakta kalmanız için dikine oynamak lazım. Hatırlıyor musunuz, biz ne oynadık? Ciddi, sistem bilen bir hoca ile Milli arayı iyi değerlendirmek gerekiyor.

Adana Demirspor deplasmanına gideceğiz. Ritmini bulan, sistemini oturtan ve Milli ara ile beraber daha sert, kaliteli 3 puan için oynayan bir takım ile oynayacağız. Olursa yeni hocanın sistemini de oturtması minimum 4 hafta alacağından bu maçtan da umutlu değilim… Eriyoruz… Sizce, takım ne yapar?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL