1100
Asayiş

“Avcı 44 Operasyonunda” 823 Güvenlik Kamerası,1.800 saatlik görüntü ile Faili meçhul 11 olay aydınlatıldı

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Gaziantep ilinde gelen 8 kişilik Hırsızlık çetesini 1800 saatlik kamera görüntüleri ile ele geçirdi. Şahısların 11 ayrı GES santrallerinde  toplan değeri 6 milyonluk..

“Avcı 44 Operasyonunda” 823 Güvenlik Kamerası,1.800 saatlik görüntü ile Faili meçhul 11 olay aydınlatıldı

Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Gaziantep ilinde gelen 8 kişilik Hırsızlık çetesini 1800 saatlik kamera görüntüleri ile ele geçirdi. Şahısların 11 ayrı GES santrallerinde  toplan değeri 6 milyonluk kablo çaldıkları belirtildi. Yapılan açıklama şöyle:

“Malatya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda Gaziantep ilinden gelen yöneticiliğini Ş.B’nin yaptığı suç örgütü tarafından İlimizde bulunan 11 ayrı GES’e (Güneş enerji santralleri) ait kabloların çalınması suretiyle kamunun zararı uğratıldığı, şüphelilerin haksız kazanç elde ettiği anlaşılmıştır. Ayrıca şahısların deşifre olmamak için ilimizde araç çaldıkları, bu araçlarla hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir. Konuyla ilgili Projeli çalışmaya başlanılmış bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde oluşturulan özel ekipler tarafından 823 güvenlik kamerasına ait 1.800 saatlik kamera görüntüsü incelenmiş, toplam değeri yaklaşık 6 Milyon lira olan Faili Meçhul 11 olay aydınlatılmıştır. Bahse konu olayları gerçekleştiren şüpheli şahısların; Ş.B., K.T., K.R., N.K., A.P., E.N., Y.K. ve T.S. isimli 8 şahıs olduğu tespit edilmiş ve yapılan planlı ve kapsamlı operasyonda 8 şüpheli şahıs suç üstü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheliler 01.01.2023 günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmiştir”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL