Özel Haber

Ali Evren, Malatya’nın Saygı Duyduğu Bir İsim 

Yıllardır Malatya Esnaf Kredi Kooperatifinde Başkanlık yapan, sadece esnaf camiasının değil koca bir şehrin saygı duyduğu bir isimdir Ali Evren. Bu hayatta şüphesiz herkesin kendine biçmiş olduğu bir misyon var..

Ali Evren, Malatya’nın Saygı Duyduğu Bir İsim 

Yıllardır Malatya Esnaf Kredi Kooperatifinde Başkanlık yapan, sadece esnaf camiasının değil koca bir şehrin saygı duyduğu bir isimdir Ali Evren.

Bu hayatta şüphesiz herkesin kendine biçmiş olduğu bir misyon var ve hepimiz arzu ettiğimiz kişi olmak için ömrümüzü adarız. Güven duyulan, saygı gören, alnı açık başı dik gezmek, insanlara yararlı işlerin içerisinde yer almak, şu hayata bir değer katabilmek, yanımızdakileri mutlu edebilmek herhalde hepimizin ortak gayesi olsa gerek. Yıllardır Esnaf Kredi Kooperatifinde Başkanlık görevini üstlenmek, bu süreçte paranın çokça döndüğü bir yerde adınızın en ufak şaibeye dahi karışmaması, tüm esnaf camiasının taktirini ve güvenini kazanmak hiç de kolay olmasa gerek.

Son pandemi döneminde azalan işler ve artan maliyetler karşısında iyice mali açıdan zor duruma düşen esnafların daima yanında yer alan, en uygun koşullarda borçlanarak toparlanabilmeleri için mücadele eden, sınırlı kaynakları adil dağıtabilmek için büyük bir titizlik örneği sergileyen Ali Evren, aynı zamanda toplumsal konularda verdiği mesajlar, ortaya koyduğu fikirler ve üstlenmekten geri durmadığı sorumlulukları ile de koca bir şehre mal olmuş saygı değer bir isim.

Böylesi isimlerin varlığı şehirlerin huzuru, birlikteliği ve mutluluğu için de çok önemlidir. Adaletin olduğu, güvenin olduğu bir yerde insanlar mutlulukları da hüznü de paylaşabilir. Zor günler kolaya döner; mutluluklar paylaştıkça çoğalır. Küçük görünür belki, size ayrıntı gibi gelir ama kar toplu gibidir sosyal sorunlar doğru şekilde yönetilmezse büyür gider önüne geçemezsin.

O yüzden Ali Evren gibi, varlığıyla gurur duyduğumuz isimlerin kıymetini zamanında bilmeli, gereken değeri göstermekten imtina etmemeliyiz. REMZİ HAYTA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL