Özel Haber

Albayrak’ın İstifası Süleyman Soylu Etkisi Yaratmaz

Hazine ve Maliyeden Sorumlu Bakan Berat Albayrak’ın, dün akşam sosyal medya hesabından istifa ettiğine dair açıklamasının ardından siyasetçiler tıpkı aylar önce yine sosyal medya hesabından istifasını açıklayan ancak yoğun destek..

Albayrak’ın İstifası Süleyman Soylu Etkisi Yaratmaz

Hazine ve Maliyeden Sorumlu Bakan Berat Albayrak’ın, dün akşam sosyal medya hesabından istifa ettiğine dair açıklamasının ardından siyasetçiler tıpkı aylar önce yine sosyal medya hesabından istifasını açıklayan ancak yoğun destek üzerine görevine devam eden İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu etkisini yaratmaya çalıştırlar ancak bu mümkün değil!!!

Neden mi? Çünkü İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu son derece başarılı bir bakanken tam tersi Ekonomi Bakanı o derece başarısız. Artan döviz kuru karşısında çözüm bulamadı, enflasyonu özelikle gıda enflasyonunun önene geçemedi, işsizlik arttı, alım gücü bir hayli azaldı. Açıklamış olduğu bütün ekonomi paketleri daha bir aylık ömrünü bile dolduramadan çöpe gitti. Ekonomik olarak önümüzde konulan hiçbir hedef tutmadı. Özellikle memurlar şu hayat pahalılığında %4 gibi komik zam oranlarıyla ciddi bir gelir kaybına uğradı. Tüm bu nedenlerden dolayı vatandaş Ekonomi Bakanının değişmesinden son derece memnun zaten piyasalarda bu duruma olumlu tepki verdi.

Siyasetçilerin devam çıkışı ise halktan ne kapar kopuk olduklarını gösterir gibiydi.

REMZİ HAYTA-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL