TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.018
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.520
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.191
Özel Haber

Akçadağ’ın Eyüp Işık’ı Var

Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık, gece gündüz demeden ilçenin sorunları ile meşgul olarak adeta başarılı yönetimin gizli gücü konumunda. Her işte işbirliği, görev paylaşımı, dayanışma ve ekip ruhu önemlidir..

Akçadağ’ın Eyüp Işık’ı Var

Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık, gece gündüz demeden ilçenin sorunları ile meşgul olarak adeta başarılı yönetimin gizli gücü konumunda.

Her işte işbirliği, görev paylaşımı, dayanışma ve ekip ruhu önemlidir ancak söz konusu belediyeler olduğunda bu daha da önemli hale gelmektedir. Sadece Belediye Başkanının çalışkan olması, dürüst olması, işinin ehli olması yetmez aynı zamanda iyi bir ekibinin de olması şarttır. Bakınız örnek yerel yönetimlerin hepsinde muhakkak doğru bir yapılanma ve görevlendirmeye tanıklık edersiniz.  Sağı solu dalkavuk dolu belediye başkanlarının sonunun hüsran olduğuna defalarca tanık olduk. Çünkü bu dalkavukların tek gayesi vardır başkanı gazlamak öte yandan bulunduğu makamı kötüye kullanarak maddi manevi menfaat elde etmek.

Akçadağ,  Malatya’nın önemli ilçelerinden birisi olmasına rağmen yıllar yılı büyük bir köyden öteye gidememesinin altında da bu nedenler yatıyordu zaten. Ali Kazgan’ın belediye başkanı olması ile birlikte başlayan değişim bugün siyahla beyaz kadar görünürse aslan payı Başkan Kazgan’a ait olmakla beraber kurmuş olduğu ekibini de pas geçmemek gerekiyor. Çünkü öyle bir ekip kurmalısın ki seni eleştirebilsin, yanlışlarını ifade edebilsin, kuyunu kazmakla meşgul olmasın, yüzüne gülerken arkandan sayıp sövmesin.

Sözü Akçadağ Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Işık’a getirmek istiyorum. Başkan Yardımcısı Işık, Levent Vadisi, ilçenin alt ve üst yapı sorunları, belediyenin borçları gibi en köklü sorunlarla bizzat gece gündüz mesai yaparak, sorunların üstesinden gelmesine büyük katkıları oldu. Belediyeye gelen vatandaşları üstün körü dinlemek yerine halkın dertleriyle dertlendi, çözüm yollarını aradı, Başkan Kazgan ile tam bir uyum içerisinde çalıştı ve bir ikinci adam nasıl olması gerekiyorsa öyle oldu. Hal böyle olunca Belediye bir güneş gibi parıldamaya ve Akçadağ’ın aydınlatma başladı.

O yüzden Akçadağlılar, Eyüp Işık’ı çok seviyor, değer veriyor, ilçe için önemini idrak ediyor. Kırsalda böyledir zaten siz insanlara bir giderseniz onlar bin gelir, Başkan Işık sürekli Akçadağ için, onların evlatları için çalıştığı için ve bunu da göz boyamaktan öte samimi ve içten olarak yaptığından kıymeti artmaya devam ediyor. Varlığı ile hem belediyeye güç katıyor hem de Başkan Kazgan’ın üzerindeki sorumlulukları bir hayli azaltıyor. Bir liderin arkasında güvenebileceği bir insanın olması çok önemli. Bu anlamda Başkan Kazgan ve Akçadağlıların içi çok rahat çünkü Akçadağ’ın Eyüp Işık’ı var…

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL..REMZİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL