Malatya

Akçadağ’da Mevsimlik İşçiler İçin Konteynerlar Kuruldu

Akçadağ İlçesinde mevsimlik tarım işçileri için Konteynerlar kuruldu. Akçadağ Dayanışma Derneği (AKÇADAĞ-DER) Başkanı Cahit Leventoğlu yaptığı açıklamada, “İlçemiz genelinde yaz aylarında mevsimlik tarım işçilerinin yoğun olması sebebiyle Kaymakamlığımız tarafından mevsimlik..

Akçadağ’da Mevsimlik İşçiler İçin Konteynerlar Kuruldu

Akçadağ İlçesinde mevsimlik tarım işçileri için Konteynerlar kuruldu.

Akçadağ Dayanışma Derneği (AKÇADAĞ-DER) Başkanı Cahit Leventoğlu yaptığı açıklamada, “İlçemiz genelinde yaz aylarında mevsimlik tarım işçilerinin yoğun olması sebebiyle Kaymakamlığımız tarafından mevsimlik tarım işçilerimizin konaklaması amacıyla geçici barınma yerleri belirlenmiştir.
Çiftçilerimizin bahçelerinde konaklamayan mevsimlik tarım işçilerimizin İlçemiz girişi olan şeker fabrikası kantarı mevkiinde konaklamalarına; anayol kenarı olması, tarım İşçilerinin can güvenliğinin sağlanması, trafik kazalarının önlenmesi ile covid-19 salgını sebebiyle hastalığın yayılmasının önlemesi ve tarım işçilerinin daha hijyenik ortamda barınmalarının sağlanması amacıyla izin verilmeyecektir.
Çiftçilerimiz tarafından yer gösterilmeyen mevsimlik tarım işçileri için yeni belirlenen Gölpınar yolu üzerinde geçici olarak konaklamaları sağlanabilecektir.
Covid-19 salgını sebebiyle 2 banyo konteynerı (12 adet) ve 2 tuvalet konteynerı (14 adet) Malatya Valiliğimiz AFAD İl Müdürlüğü tarafından mevsimlik tarım işçilerimizin hijyenik ortamda barınmaları için temin edilmiştir. Sözkonusu konteynerların su ve kanalizasyon bağlantıları yapılarak tarım işçilerimizin kullanımına sunulmuştur.
Mevsimlik tarım işçilerimizin İlçemizde yaz aylarında sağlıklı barınmasının sağlanması ve hijyen sorununun çözülmesinde konteynerların İlçemize gönderilmesini sağlayan Sayın Valimiz Aydın BARUŞ Beyefendiye Akçadağlı hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi arz ederiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL