Özel Haber

Akademik Yıl Açılışına AHDE VEFA Damgasını Vurdu 

Turgut Özal Üniversitesinin 2021-2022 Akademik yıl açılış törenine ahde vefa görüntüleri damgasını vurdu. Malatya’nın ikinci devlet üniversitesi olarak 3 yıl önce eğitim faaliyetlerine başlayan, Kurucu Rektörlüğünü Profesör Doktor Aysun Bay..

Akademik Yıl Açılışına AHDE VEFA Damgasını Vurdu 

Turgut Özal Üniversitesinin 2021-2022 Akademik yıl açılış törenine ahde vefa görüntüleri damgasını vurdu.

Malatya’nın ikinci devlet üniversitesi olarak 3 yıl önce eğitim faaliyetlerine başlayan, Kurucu Rektörlüğünü Profesör Doktor Aysun Bay Karabulut’un yaptığı Turgut Özal Üniversitesi adım adım kurumsal kimliğini oluşturmaya ve bilim dünyasında adından söz ettirmeye başlıyor. Bu yılki akademik yıl açılış törenine ise Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın oğlu Efe Özal’ın katılım göstermesi ayrıca Son Başbakan Binali Yıldırım ile üniversiteye maddi manevi büyük katkıları olan Küçük ve Ilıcak ailelerinin de katılım göstermesi Aysun Hoca’nın ahde vefaya verdiği önemin göstergesi olarak taktir topladı.

Türkiye’nin önemli bir tarım şehri olan Malatya’da il/ilçe tarım müdürlükleri, ziraat odaları, kooperatifler yıllardır tek bir çalışma üretemezken Turgut Özal Üniversitesine bağlı  Ziraat Fakültesinin şehrin tarımsal gelişimine dönük bilimsel çalışmalara ara vermeden devam etmesi, sürekli çiftçilere maddi kazanç sağlayacak aynı zamanda Malatya toprağına, iklimsel şartlara elverişli ürünleri bulup çiftçilere tavsiye etmesi, üretimi konusunda öncü rol oynayarak sürekli yeni çalışmalara imza atması; tarım ile tıp bilimini buluşturarak şu an için tedavisi henüz bulunamayan kanser gibi hastalıklarla mücadeleye dönük ilaç üretme faaliyetlerini sürdürmesi, bu konuda bilim dünyasında yankı uyandıracak tezleri hazırlamaları gelecek adına da bizlerin beklentilerini artırıyor.

Aysun Hoca, gerçek manada kurumu sahiplenmiş durumda, bilimsel çalışmaları teşvik ediyor,  kurumsal kimliğin yerleşmesine adına çaba harcıyor ayrıca fiziki eksikliklerin giderilmesi yönünde gerek Bürokratik makamlara gerekse de iş adamlarıyla iletişime geçerek adeta mekik dokuyor. Bilim yuvası olan üniversitelerin elbette zamana ihtiyacı var ancak Aysun Hocanın bu özverisi üniversitenin gelişim sürecini oldukça hızlandırıyor. REMZİ HAYTA-YENİ MALATYA GAZETESİ

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL