Özel Haber

Ak Parti’de Taban Değişim İstiyor

Yaklaşan genel seçimler öncesinde Ak Parti’ye gönül vermiş Malatyalı seçmenler milletvekili listelerinin tamamen yenilenmesini talep ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını ilan etmesinin ardından çarşıda, pazarda,..

Ak Parti’de Taban Değişim İstiyor

Yaklaşan genel seçimler öncesinde Ak Parti’ye gönül vermiş Malatyalı seçmenler milletvekili listelerinin tamamen yenilenmesini talep ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını ilan etmesinin ardından çarşıda, pazarda, ikili dost sohbetlerinde ana gündemi seçimler belirler oldu.Genel seçimlerle ilgili muhalefetin göstereceği Cumhurbaşkanı Adayı merak edilirken yerelde de AK Parti’nin listeleri gündemi meşgul ediyor.Mevcut 4 milletvekili de çok uzun süredir siyasetin içerisindeler, gerek parti içerisinde gerekse de yerel de neredeyse tüm görevlerde yer aldılar, bu yüzden artık Malatya halkı bu 4 isim iyi de olsa kötü de olsa değişmesini istiyor. Değişim talebi tabandan çok güçlü şekilde yükseliyor. Vatandaşlarla yaptığımız tüm sohbetlerde Reisimizi çok seviyoruz daima yanındayız ancak mevcut milletvekilleri yeniden aday gösterilirse o zaman milletvekili oyumuzu diğer partilere atarız diyorlar. Ki, 2018 genel seçimlerinde millete rağmen aday gösterilen bazı isimler yüzünden AK Parti bir milletvekillini MHP’ye kaptırdı. Bu seçimlerden ders almayan kesim bu defa 2019 yerel seçimlerinde Akçadağ ve Arapgir’de millete rağmen aday gösterdiler her iki ilçede de mağlubiyet aldılar. Dolayısıyla Malatya halkı , Ak Parti seçmeni siyasette yıpranmamış, heyecanını kaybetmemiş, bu şehre katkı sağlayacak isimleri milletvekili adayı olarak görmek istiyorlar. Bir kez daha millete rağmen listeler oluşturulursa Malatya’da milletvekili seçim sonuçları büyük sürprizlere gebe olabilir. Bekleyip göreceğiz…REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL