23 Eylül 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 114.311
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.692
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.261
Siyaset

Ağbaba Aralıksız 5’inci Kez Parti Meclisinde

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba 37.Olağan Kurultayda parti meclisi üyeliğine tekrar seçildi.Ağbaba bu sonuçla 2012 den beri üst üste 5. Kez parti meclisi üyeliğine seçilmiş oldu. “Hedef iktidar” sloganıyla 25-26..

Ağbaba  Aralıksız 5’inci Kez Parti Meclisinde

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba 37.Olağan Kurultayda parti meclisi üyeliğine tekrar seçildi.Ağbaba bu sonuçla 2012 den beri üst üste 5. Kez parti meclisi üyeliğine seçilmiş oldu.

“Hedef iktidar” sloganıyla 25-26 Temmuz tarihlerinde Bilkent Odeon Kültür Merkezi’nde yapılan CHP’nin 37. Olağan Kurultayı Parti Meclisi üyelerinin seçimi ile sonuçlandı.

Kurultayının 1. Günü gerçekleştirilen Genel Başkanlık seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu kullanılan oyların tamamını alarak tekrar genel başkan seçilmişti.

Kurultayın ikinci gününde, 1357 delege PM ve Yüksek Disiplin Kurulu’nu (YDK) belirlemek için oy kullandı. Delegeler CHP Parti Meclisi ve 8’i Kültür ve Bilim Platformu’ndan olmak üzere toplamda 60 kişi ve 15 kişilik YDK için ayrı ayrı oy verdi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, seçimde 791 oy alarak 12. Sıradan Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

2011 yılında milletvekili seçilen Veli Ağbaba, 2012 yılı Temmuz ayında gerçekleştirilen 34.Olağan Kurultay’da Parti Meclisine seçilmişti.Bu sonuçla aralıksız beşinci kez Parti Meclisine seçilmiş oldu.

DELEGEYE TEŞEKKÜR,HEDEF İKTİDAR

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir değerlendirme yapan CHP Malatya Milletvekili ve PM üyesi Veli Ağbaba,delegelere ve parti örgütüne teşekkür etti. Ağbaba”37. Olağan Kurultayımızı, iki günlük yoğun çalışmanın ardından tamamladık. PM seçiminde destek vererek beni yeniden Parti Meclisi Üyeliği görevine getiren örgütümüze ve delegelerimize teşekkür ediyorum.Delegelerin oylarıyla verdiği sorumluluğun farkındayım.Bundan önce olduğu bundan sonra da emek, demokrasi ve insan hakları mücadelesinin ön saflarında olmaya devam edeceğim.Hedef İktidar ana temasıyla gerçekleşen kurultayın ardından

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde artık tek hedefimiz iktidar olacak” ifafelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL