02 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.312
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.110
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 190
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.593
Ekonomi

4. faz ödemeleri başlıyor! Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı açıkladı!

Korona virüs süreçlerinde vatandaşların ekonomik anlamda çok olumsuz olarak etkilenmesine biraz da olsa engel olmak için aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı sosyal yardım ödemelerine devam ediyor. Aylık 1000 TL..

4. faz ödemeleri başlıyor! Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı açıkladı!

Korona virüs süreçlerinde vatandaşların ekonomik anlamda çok olumsuz olarak etkilenmesine biraz da olsa engel olmak için aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı sosyal yardım ödemelerine devam ediyor.

Aylık 1000 TL sosyal yardım ödemeleri bu ay da devam ediyor. Vatandaşlara ödemeler gelecek. Dul, yetim, emekli ve evde bakım maaşı almaya devam edenler için başvurular başladı.

Bakanlıktan 4. Faz ödemeleri başlayacağına dair açıklamalar geldi. Sosyal yardımlar paketi için bakanlık büyük destek vermeye devam ediyor. Son bir kez daha yardımların geleceği ve ödemelerin 1250 TL ye kadar artış göstereceği açıklandı.4. faz ödemeleri pazartesi başlayacak…4. faz ödemeleri için başta emekliler olmak üzere ihtiyaç sahipleri, dul ve yetimler gibi birçok kesim 1250 TL alacak. Özellik ile de korona virüs süreçlerinde emekli vatandaşlar çok zorlu anlara şahit oldu. İlk ödemelerin emekli kesime verileceği açıklandı.

TÜED destek veriyor…

Pandemi döneminde verilen sosyal yardım destek ödemeleri milyonlarca vatandaşa 1000 TL olarak ödendi. Fakat geliri olanlar için de yeni bir talep TÜED kapsamından geldi. TÜED araştırma merkezi ismi ile yazılı bir şekilde açıklama yaptı ve bu süreçlerde düşük maaşlı dul ve yetimlerin de ödemeler alacağı açıklandı. Peki, bu taleplere olumlu yanıt gelecek mi? 4. Faz ödemeleri için yardım taleplerinde gerekli şartların biraz daha esnetilmesi konusunda taleplerini dile getirdi.

TÜED tarafından gelen talep ile emekliler de sosyal yardım ödemeleri alacak. Eğer dul ve yetim aylığı gibi düşük maaş alan vatandaşlar başvuru yaparsa onlara öncelik tanınması için talepler iletildi.

Dul ve emekliler için 4. Faz ödemeleri

TÜED kapsamında yayına alınan açıklama sırasında korona virüs süreçlerinde devlet desteklerinin dul ve yetim maaşı alanlar için verileceği de açıklandı. 3. Faz ödemeleri düşük geliri olan aileler için verileceğine dair açıklamalarda bulundu. Düşük yetim ve dul maaşı alanlar için de 4. Faz ödemeleri gelecek. Bu sayede vatandaşlar biraz da olsa rahat edecek.

Gelen açıklamalar sırasında bu güne kadar üç farklı faz ile yapılan yardım ödemelerinde 1000 er TL ödemelerin yapıldığı belirlendi. Gelir ve aylık almak artık sosyal yardımlardan yararlanmaya engel değil. Dul ve yetim maaşları düşük olan vatandaşlar da artık 1000 TL sosyal yardım ödemelerinden yararlanabilecekler. Bu ay gelecek 4. Faz ödemeleri sırasında neler dikkate alınacağı merak ediliyor.

TÜED yaptığı basın açıklaması sırasında emeklilik sistemlerine geçiş ile ilgili noktalara değindi. Gelen düzenlemeler ile bu yıl en düşük emekli aylıkları 1500 TL oldu.

Nutuk.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL