Ekonomi

Takibe Düşen Esnafa Destek Paketi

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Bölge Birliği Başkan Vekili ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Ali Evren yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinde kredi kullanan esnaflarımız..

Takibe Düşen Esnafa Destek Paketi

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Bölge Birliği Başkan Vekili ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Ali Evren yazılı olarak yaptığı açıklamada,

“Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinde kredi kullanan esnaflarımız COVİD-19 salgını nedeni piyasaların kırgın ve durağan gitmesinden dolayı Ticaret Bakanlığı ve Üst kuruluşumuz olan TESKOMB’un birlikte yapmış olduğu çalışmalar neticesinde YENİ BİR ESNAF DESTEK PAKETİ hazırlamışlardır. Bu destek paketine göre kooperatiflerde takibe düşen esnaf ve sanatkarlarımız için yapılandırma yapılarak ödeme kolaylığı getirmişlerdir.
30 Haziran 2020 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortakların 31 Ağustos 2020 tarihine kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde, kooperatif takibindeki asıl alacak tutarına hiçbir gecikme faizi hesabı yapılmayacaktır.
Kooperatife başvuran esnaf ve sanatkarlarımız, takipte olan kredi borçlarını peşin ödemek isterlerse gecikme faizinin tamamı silinecektir.
Taksitlendirme yapmak isterlerse gecikme faizi yine silinecek anapara üzerinden yeniden yıllık %10 faiz hesaplanıp en fazla 24 taksit yapılarak ödeme kolaylığı sağlanacaktır.
Bu esnaf destek paketi kooperatiflerin aleyhinde olsa da bu zor dönemde bizler esnaf ve sanatkarlarımızın yanında olmalıyız esnaflarımıza her türlü imkanları sağlamalıyız.
Takipte olan tüm ortaklarımızın bu imkandan faydalanmasını bekliyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL