04 Aralık 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 194.435
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 32.736
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 193
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.811
Ekonomi

2021 Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak ?

TC Merkez bankasının yıl sonu enflasyon oranı açıklamasının ardından asgari ücret ne kadar olacağı az çok ortaya çıkıyordu her sene olduğu gibi bu sene yine enflasyon oranının açıklanması ardından asgari..

2021 Asgari Ücret Zammı Ne Kadar Olacak ?

TC Merkez bankasının yıl sonu enflasyon oranı açıklamasının ardından asgari ücret ne kadar olacağı az çok ortaya çıkıyordu her sene olduğu gibi bu sene yine enflasyon oranının açıklanması ardından asgari ücretin ne olacağı merak konusu. Asgari ücreti belirleyen tek unsurun Enflasyon oranları olmadığını buradan belirtelim.

Asgari ücret ikili görüşmeler ile sendikalarında katıldığı kurulda uzun uzun görüşülüyor. Bu görüşmeler neticesinde bir miktar üzerinde uzlaşılmaya çalışılıyor. Genelde enflasyon düzeyinde verilen asgari ücret bu sene ne kadar olacak. Devletimiz bir önceki asgari ücretlerde halkımızı enflasyon altında ezdirmeyeceğiz demişti.

Bu seneki asgari ücrette Devlet yetkililerin ne yapacağı ne kadar bir ücret belirleyeceği merak konusu. Ülkemizde yaşanan döviz kurundaki belirsizlik ve ardından gelen pandemi ( koronavirüs) salgını dolayısıyla zor zamanlardan geçmekte.

Bu seneki oran bu etkilerin ışığında belirleneceğini unutmamak gerek. Korona virüsün etkisi ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada hissedilmekte bide üzerine dolardaki ve dövizdeki kur oynaklığı eklenince yıl sonu enflasyon oranları merak konusu oldu.

Nenasil.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL