17 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 156.792
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.550
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 168
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.005
Güncel

2020’de kuryelerle en çok bilgisayar şarjı, kulaklık ve kaşe taşındı

Pandemi,  ekonomiyle birlikte sosyal hayatımızı da derinden etkiledi. Evde kaldığımız süre boyunca sosyal mesafe kuralları gereği birçok işlemi dijitale taşırken; unuttuğumuz ya da bir yere göndermek ve/veya almak istediğimiz eşyalarımız..

2020’de kuryelerle en çok bilgisayar şarjı, kulaklık ve kaşe taşındı

Pandemi,  ekonomiyle birlikte sosyal hayatımızı da derinden etkiledi. Evde kaldığımız süre boyunca sosyal mesafe kuralları gereği birçok işlemi dijitale taşırken; unuttuğumuz ya da bir yere göndermek ve/veya almak istediğimiz eşyalarımız için özel kuryeleri tercih ettik.  Normalleşme ile birlikte talepte azalma yaşanmazken; gündeme bakıldığı zaman kurye tercihi devam edecek gibi görünüyor. Peki, 2020 yılında kuryeler en çok ne taşıdı?  Lojistik sektöründe yeni nesil yazılım markası ULAK Yazılım’ın verilerine göre; diz üstü bilgisayar şarj aleti, kulaklık ve kaşe 2020’nin en çok taşınan eşyaları olurken en ilginç kargo içeriği ise cam fanusta balık oldu.

Kovid-19 pandemisi, bütün ülke ekonomilerini önemli ölçüde etkilemesinin yanı sıra sosyal hayatımızda da olumsuz etkiledi, etkilemeye de devam ediyor. Pandeminin ilk döneminde evde kaldığımız süre boyunca dijitale hızla adapte olduk. Bu sayede birçok işlemi dijitale taşırken; unuttuğumuz ya da bir yere göndermek ve/veya almak istediğimiz eşyalarımız için özel kuryeleri tercih ettik. Normalleşme ile birlikte talepte azalma yaşanmazken; gündeme bakıldığı zaman kurye tercihi devam edecek gibi görünüyor. Peki, 2020 yılında kuryeler en çok ne taşıdı? ULAK Yazılım Teknoloji A.Ş. Kurucusu Sabri Sami Toker, kendi verileri göre 2020 yılında en çok taşıdıkları ürünlerin diz üstü bilgisayar şarj aleti, kulaklık ve kaşe olduğunu söyledi. Toker, en ilginç kargo içeriğin ise cam fanusta balık olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL