TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Özel Haber

15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız!…(Remzi Hayta Yazdı  )

15 Temmuz 2016 FETÖ hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti, ancak acılar ve kabus dolu görüntüler daha dün gibi hafızamızdaki yerini koruyor. İnsanların dini duygularını kullanarak adeta haşhaşiler gibi..

15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız!…(Remzi Hayta Yazdı  )

15 Temmuz 2016 FETÖ hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti, ancak acılar ve kabus dolu görüntüler daha dün gibi hafızamızdaki yerini koruyor.

İnsanların dini duygularını kullanarak adeta haşhaşiler gibi devletin en kılcal damarlarına giren, mahrem bilgilerine sahip olan, gizli amaçlarına ulaşmak uğruna yıllarca asıl yüzlerini gizleyen FETÖ Terör Örgütü, takvimler 15 Temmuz’u gösterdiğinde Cuma akşamı gerçek  yüzünü ortaya çıkartarak adeta millete kan kusturdu. O gece milleti düşmandan korumakla görevli silahlar, helikopterler ve mensupları başta İstanbul ve Ankara olmak üzere milletin üzerine ateş açtı, onlarca insanımız şehit oldu, kentlerin meydanlarında insanlar ölümle tehdit edildi, acımasızca kurşunlar yağdırıldı.

O gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da televizyon ekranında milleti meydanlara davet etmesi ile birlikte halk darbecilere karşı birleşti, Meclisin lambaları yandı siyasi partilerin mensupları bir araya gelerek demokrasiden yana olduklarını açıkça ilan ettiler bu alçaklar Meclisi dahi bombalamaktan geri durmadılar. Milletin tüm renkleri demokrasi etrafında kenetlenince hain terör örgütü amaçlarına ulaşamadı ancak geride etkisi uzun yıllar sürecek bir enkazı millete miras bıraktılar. Tam manasıyla sonu belli olmayan bir uçurumun kenarından dönülürken, yüreğimizde ki acı bir an olsun eksilmedi. O nedenle  15 Temmuz’u asla unutmamak, unutturmamak gerekiyor.

Bu topraklar çok darbeler gördü, çok isyan girişimine tanık oldu ancak böylesine alçaklığı ilk kez o gece tanık oldu. Böylesine bir alçaklığın bir daha yaşanmaması için hepimiz uyanık olmak zorundayız. Asla bu tür paralel yapılara yer vermemeli, sözde cemaatlerin özellikle kamu da kadrolaşmalarına asla müsaade etmemeliyiz. Bu tür oluşumların en önemli panzehrinin liyakat olduğunu, bu kuraldan taviz vermediğimiz taktirde bu tür oluşumların barınamayacaklarını unutmamalıyız.

15 Temmuz Gecesinin kritik bir şehri de hiç şüphesiz Malatya idi. Dönemin Malatya Valisi Mustafa Toprak’a 2. Ordu Karargahının kapısında yönelen namluyu, Vali Bey’in stratejik hamlesiyle uçuşa kapatılan Erhaç havalimanını, dönemin Emniyet Müdürü Fahri Hemşerimiz Dr. Ömer Urhal’ın darbecilere karşı gözünü kırpmadan mücadele etmesi, Emniyet Müdürü Ömer Urhal’ın Vali Bey’in can güvenliği konusunda oldukça sakin ve planlı hareket tavrı, meydana inen insanların doğru yönlendirilmeleri her biri çok kıymetli olaylardı. Dönemin Mülki Amiri ve Emniyet Teşkilatının başarısı Malatya’da hatta Türkiye’de çok daha büyük olayların yaşanılmasının önüne geçti her iki ismi de unutmak mümkün değil.

Sözlerimi tamamlarken herkesi 15 Temmuz 2021 Perşembe saat 19.30’da Öğretmenevi önünde başlayacak olan Kortej Yürüyüşüne Türk Bayraklarını da yanlarına alarak elbette salgın tedbirlerine de uyarak katılmaya davet ediyorum. REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL