TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 124.015
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.561
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 72
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.297
Özel Haber

15 Şubatta Merkez Dışında Okullar Açılıyor

Covid-19 salgını nedeniyle 4 Aralık tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilen okullar, 15 Şubattan itibaren yüz yüze eğitime başlıyor. Malatya’da 15 Şubat Pazartesi gününden itibaren merkez ilçeler dışında tüm ilçelerde tüm..

15 Şubatta Merkez Dışında Okullar Açılıyor

Covid-19 salgını nedeniyle 4 Aralık tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilen okullar, 15 Şubattan itibaren yüz yüze eğitime başlıyor.

Malatya’da 15 Şubat Pazartesi gününden itibaren merkez ilçeler dışında tüm ilçelerde tüm eğitim kademelerinde 5 gün tam zamanlı eğitim faaliyetleri başlarken, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçesine bağlı 75 mahallede de yine tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitim başlayacak, öğrenciler aylardır ayrı kaldıkları okullarına kavuşacaklar.

Şehir merkezinde kalan kalabalık okulların ise 1 Mart tarihinden itibaren ilkokul,8. Ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitime başlarken, diğer sınıflarda uzaktan eğitim faaliyetleri devam edecek. Bu okulda öğrenim gören öğrenciler iki gün yüz yüze eğitim görürken diğer günlerde uzaktan eğitime devam edecekler.

Yeni dönemde de ders sürelerinin 30 dakika, teneffüslerin ise 10 dakika olacağı öğrenildi. Bu arada kent genelinde tüm anaokullarında da 15 Şubat Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitime başlanacağı öğrenildi.

Bu süreçte öğretmenlerin aşılama takviminin öne çekilmesi beklenirken, isteyen velilerin talep etmesi halinde çocuklarının yüz yüze eğitime katılmayacağı da ifade edildi.

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL