TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 346.435
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.688
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 231
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.949
Köşe Yazısı

12 Eylül Toplumda Buldozer Etkisi Yapmıştır…( Remzi Hayta Yazdı

12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 41 yıl geçmiş olmasına rağmen toplumsal,psikolojik, siyasal ve ekonomik etkileri halen varlığını sürdürmektedir. 12 Eylül askeri darbesinin 41. Yıl dönümündeyiz. Toplumda adeta buldozer etkisi..

12 Eylül Toplumda Buldozer Etkisi Yapmıştır…( Remzi Hayta Yazdı

12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden 41 yıl geçmiş olmasına rağmen toplumsal,psikolojik, siyasal ve ekonomik etkileri halen varlığını sürdürmektedir.

12 Eylül askeri darbesinin 41. Yıl dönümündeyiz. Toplumda adeta buldozer etkisi yapan, on binlerce insanın tutuklanıp cezaevine atıldığı, binlerce davanın açıldığı, demokrasi ve hukukun rafa kaldırıldığı bu dönemde sayısını bugün bile tam olarak bilemediğimiz onlarca insanımız da faili meçhul  cinayetlere kurban gitti. Şüphesiz darbenin neticesinde toplumun tamamı etkilendi ancak özelikle ülkücü gençlere cezaevinde yapılan zulümler, ağır işkenceler, psikolojik saldırı hafızalardan bir an olsun silinmedi. Tek dertleri memleket olan, ülke sevdasından başka bir şey düşünmeyen ülküdaşların adeta hayatları karartıldı üstelik sadece kendileri değil aileleri de bu psikolojik ve fiziksel işkencelerden nasibini fazlasıyla aldı.

Askeri darbeler toplumsal travmalar yaşattığı gibi ülkeleri de onlarca yıl geriye gitmesine de neden olmuştur. Bu ülke ne zaman kafasını kaldıracak olsa tek merkezden kumandaya basılması ile başlayan sosyal olaylar akabinde toplumun hassas damarlarının kaşınması ve netice de sözde huzuru sağlamak adına yapılan askeri darbeler ve sonrası kocaman bir kaos.

Son olarak 15 Temmuz hain darbe kalkışması göstermiştir ki bu millet bir daha asla demokrasiye yapılacak darbelere izin vermeyecektir. Çünkü bu milletin geçmişi acı darbe girişimleri ile doludur bir daha bu günlerin yaşanmaması için can vermeye hazırdır. 12  Eylül şehitlerimize Alllah’tan Rahmet Diliyorum Ailelerine sabırlar diliyorum.

Sözlerimi noktalarken Allah’ım bir daha bu millete böylesine acı olayları bir daha yaşatmamasını diliyorum…REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL