Malatya

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82 yılı nedeniyle Malatya’da yapılacak kutlama ile ilgili olarak Malatya Valiliği tarafından Kutlama Programını açıkladı. İşte 10 Kasım Günü İlimizde yapılacak kutlama ilgili resmi..

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82 yılı nedeniyle Malatya’da yapılacak kutlama ile ilgili olarak Malatya Valiliği tarafından Kutlama Programını açıkladı.

İşte 10 Kasım Günü İlimizde yapılacak kutlama ilgili resmi açıklama :

 ATATÜRK’Ü ANMA TÖREN PROGRAMI

(82.YIL)

A-ÇELENK SUNMA TÖRENİ ( 08.50 – 09.15 ) :

 1. 10 Kasım 2020 Salı günü saat 08.50’de Atatürk Anıtı önünde yapılacaktır.
 2. Çelenklerin sunulması, 05.05.2012 Tarih ve 28283 sayılı “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlama Yönetmeliği” Hükümlerine göre yapılacaktır.

10 Kasım 2020 Atatürk’ ü Anma programında, Mülki İdare Amiri, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanınca çelenk sunulacaktır. Siyasi Partiler, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından çelenk sunmak isteyenlerin, Yönetmeliğin 2.maddesinin 6.fıkrası Hükmü uyarınca törenden 48 saat öncesinden Valiliğe dilekçe ile müracaat ederek izin almaları gerekmektedir.

 1. Çelenk sunma töreninde resmi kurum ve kuruluş yetkilileri ile tören bölgesi okullarımızdan görevlendirilen idareci, öğretmen, öğrenci, Bayrak ve Flama grubu ile 2.Ordu Bölge Bando ve Merasim Bölüğü Anıt önünde belirlenmiş yerde hazır bulunacaklardır.
 2. Merkez Komutanlığının hazırladığı 2 meşale Anıt önüne yerleştirilecek ve saat 08.30 da yakılacaktır. Bu saatten itibaren İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirleyeceği okullardan 1 Kız 1 Erkek öğrenci tarafından saat: 11.00’e kadar görevlendirilecek öğretmen sorumluluğunda dönerli nöbet tutulacaktır. Saat 11.00’den 24.00’e kadar 1 asker 1 polis tarafından nöbete devam edilecektir.
 3. Çelenkler 10 Kasım 2020 Salı günü saat 08.30’da Atatürk Anıtı önünde hazır bulundurulacak, Çelenk Sunacak Kurumların çelenkleri saat 08.50’den itibaren kurumun en üst yetkilisi tarafından Atatürk Anıtına sunulacaktır.
 4. Saat 09.05’te İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından şehir genelindeki sirenlerin çalmaya başlatılması ile birlikte görevli öğretmen tarafından verilecek komutla 2 dakikalık saygı duruşuna geçilecektir. Tören alanındaki siren, kurulan ses sistemi aracılığıyla bilgisayardan verilecektir.
 5. Çelenklerin sunulması ve 2 dakikalık saygı duruşundan hemen sonra 2.Ordu Bölge Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylenecektir.
 6. Anıt şeref defteri Sayın Valimiz tarafından yazılacaktır.

 

B-ATATÜRK EVİNİ ZİYARET ( 09.15 – 09.30 ) :

Çelenk Sunma töreni bitiminde Atatürk Evi Ziyaret edilecektir.

 

C-BATTALGAZİ HALK EĞİTİM MERKEZİ SALONUNDA ANMA TÖRENİ (09.30-10.45):

İlimiz Atatürk Evi yanı Battalgazi Halk Eğitim Merkezi salonunda saat 09.30-10.45 arasında düzenlenecek programda;

 1. Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından;

1- Saygı Duruşu

2- İstiklal Marşının Okunması

3- 10 Yıl Nutkunun Okunması (banttan) ( Görsel eşliğinde )

 1. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendireceği bir öğretmen tarafından “Atatürk’ün Son Günleri” konulu konuşmanın sunulması.
 2. Şiir okunması. (Bir öğrenci tarafından)
 3. Ordu Komutanlığında görevli bir personel tarafından “Atatürk’ün Askeri Kişiliği” konulu konuşmanın sunulması.
 4. Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından;
  • Oratoryo
  • Atatürk’ün Sevdiği Şarkıların Sunumu
 5. Kapanış.

 

 

 

                                                                                               İL ANMA VE KUTLAMA KOMİTESİ

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL